Ürün AVM > Blog > Bitkisel Kozmetik > Tarçının Cilde Faydaları Nelerdir? Tarçınlı Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Tarçının Cilde Faydaları Nelerdir? Tarçınlı Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

bitkisel-kozmetik-urunler

Cilt çoğu kadının üzerinde çokça emek verdiği ve geri dönüşünü de aldığı en önemli alan. Bazen çevremizde ışıl ışıl ve yaşından oldukça genç görünen bakımlı kadınlara rastlarız ve bunu nasıl başardıklarını merak ederiz. Aslında duru güzellik tamamen bu konuda bilgi sahibi olmak ve bu farkındalığı artırdıktan sonra uygulamaya geçmek ile alakalı. Yani işin aslı doğal ürünlerden şaşmamak ve bunun akabinde cildin ihtiyacı olan vitamin ve bileşenleri cilde vermek. Sizlerde doğal ve bitkisel kozmetikten yana iseniz hatta evde kendi maskenizi ve bakımınızı uygulamaktan hoşlanıyorsanız Tarçın bitkisi tam da size göre.

tarcının-cilde-faydalari

Tarçın pek çok kullanım alanına sahip hoş kokulu ve aromalı bir bitki. Tarçının içeriğine ve neye yaradığına daha yakından bakalım ve bir an önce kullanmaya başlayalım. Tarçın mükemmel bir antioksidan kaynağı. A,D,E,K vitaminleri barındırıyor aynı zamanda etkili bir mikrop giderici, iltihap oluşumunun önüne geçiyor ve cilt için bulunmaz bir nimet.

Tarçını kullanarak yapabileceğiniz cilt bakım maskesi cildinize ne gibi faydalar sağlıyor birlikte bakalım
-Bakteri oluşumunu engellediği için mantar ve sivilce oluşumunun önüne geçiyor
-Cilt gözeneklerini temizliyor, ölü cilt derisini peeling etkisiyle yok ediyor
-Cildi yeniliyor ve taze bir cilt oluşumuna yardımcı oluyor
-Antiseptik özelliği sayesinde ciltteki yaraları iyileştiriyor
-Kuru ve kaşıntılı ciltlerin kaşıntısını alıyor ve yumuşatıyor

tarcın-ve-bal-maskesi

Sivilceli ciltler için özellikle tarçın ve bal mükemmel ikili; 2 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı toz tarçını karıştırarak yoğun bir macun haline getirip sivilceli bölgelere sürdüğünüzde 10-15 dakika bekletilip ılık suyla yıkanmalı. Bu yöntem birkaç hafta hergün uygulanabilir.(Alerjiye sebep olabilir fakat kızarıklık geçicidir)

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız:

tarçının zararları, toz tarçının faydaları, kabuk tarçının faydaları nelerdir, tarçının faydaları ibrahim saraçoğlu, tarçın zayıflatır mı, tarçın ağacı, tarçın fiyatı, tarçın çayı, tarçın cildi yakar mı, tarçın yumurta maskesi, tarçın yumurta maskesi faydaları, yumurta tarçın maskesi kullananlar, tarçın limon maskesi, supper slim tea, tarçın yoğurt maskesi, tarçının faydaları, tarçın yağının cilde faydaları, tarçınlı çay, tarçınlı supper slim tea, supper slim tea tarçınlı

Yorum Yaz

Yorumunuz Bize Ulaştı.Teşekkür Ederiz.Onaylandıktan Sonra Yayınlanacaktır.
Yorumunuz Gönderilemedi tekrar deneyiniz.