Ürün AVM > Blog > Şifalı Bitkiler > Brezilya Cevizi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Brezilya Cevizi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

amazon-cevizi

Son günlerde oldukça sık konuşulan bir besin türü olan Brezilya cevizi hepimizin merak ettiği bir gıda. Amazon cevizi diye de anılan Brezilya cevizi nedir? ne işe yarar? faydaları nelerdir? birlikte daha detaylı inceleyelim . Amazon cevizi Güney Amerikada yetişen Brezilya ağacı olarak adlandırılan bir ağaçta yetişen fıstığa benzeyen oldukça lezzetli ve vitamin ve mineral açısından zengin bir besindir. Brezilya cevizi yüksek miktarda selenyum içerdiği için vücutta oluşan zararlı hücrelerin yok edilmesinde oldukça etkilidir.

brezilya-cevizi

Güney Amerika kıtasından tüm dünyaya ihraç edilen brezilya cevizi ağacı amozon ormanlarında insan tahribatına uğramamış bölgelerde yetişiyor, yapısı itibari ile hassas bir ağaç olan brezilya ağacının kesimi ülkede yasaklanmış durumda.

Brezilya Cevizinin İnsan Sağlığına Faydaları

-Zengin selenyum kaynağı olduğundan güçlü bir antioksidandır. Ağır ilaç kullanımından, kimyasal gıdalardan ve olumsuz hayat şartlarından doğan zehrin vücutta birikmesinden dolayı oluşan serbest radikallerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

brezilya-fıstıgi

-Kalp sağlığına oldukça yüksek olumlu etkileri bulunmaktadır. İçeriğinde omega-3 yağ asitleri olarak bilinen sağlıklı doymamış yağ asitleri içerir

-İçeriğinde bulunan çinko iltihapları azaltmaya imkan sağlar ve toksinleri temizlemeye yardımcı olur

-Erkeklerde testosteron seviyesini sperm sayılarını artırmaya yardımcı olur.

-İçeriğindeki selenyum sayesinde troid bezinin düzgün işleyişinde önemli etkilere sahiptir.

brazil-nuts

-Cilt ve saç bakımında cildin ihtiyaç duyduğu C ve E vitaminleri, selenyum ve yağ asitleri brezilya cevizinde bulunur.Brezilya cevizi cilde sağlık ve parlaklık kazandırır.

-Nadir görülen bir rahatsızlık olan vücudun çinkoyu kullanamadığı genetik bozukluklarda brezilya cevizi iyi bir takviye edici gıda olmaktadır.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

brezilya cevizi zararları, brezilya cevizi nasıl kullanılır, brezilya cevizi satış, brezilya cevizi migros, brezilya cevizi tiroid, brezilya cevizi ne kadar tüketil meli, brezilya cevizi haşimato, brezilya cevizi türkiyede yetişirmi, brezilya cevizi zararları, brezilya cevizi nasıl kullanılır, brezilya cevizi tiroid, brezil ya cevizi ne kadar tüketilmeli, brezilya cevizi migros, brezilya cevizi satış, brezilya cevizi türkiyede yetişirmi, brezilya cevizi haşimato

Yorum Yaz

Yorumunuz Bize Ulaştı.Teşekkür Ederiz.Onaylandıktan Sonra Yayınlanacaktır.
Yorumunuz Gönderilemedi tekrar deneyiniz.