Ürün AVM > Blog > Vücut Bakım > Cilt Çatlaklarına Ne İyi Gelir? Pürüzsüz Bir Cilde Kavuşmanın Yolları

Cilt Çatlaklarına Ne İyi Gelir? Pürüzsüz Bir Cilde Kavuşmanın Yolları

vücut ve cilt bakimi

Cildimiz ve vücudumuz oldukça hassas yapıya sahip ve bakımı yapıldığında da size karşılığını verebilecek en güzel alan. Eğer bir çiçeği susuz bırakırsanız kurur, işte cildimiz de böyledir ihtiyacı olan nem, vitamin ve bakım yapılmazsa zamanla kırışıklıklar artar ve daha kuru mat cansız bir görünüme sahip olur.Kimse cildinin sönük lekeli ve buruşuk olmasını istemez işte bu duruma düşmemek ve parlak canlı bir yüze sahip olmak için bazı doğal ürünlerden ve takviyelerden yardım almak gerekir.

dogal-bakim-ürünleri

Öncelikle cildimiz ve bedenimiz temiz olmalıdır. İki günde 1 mutlaka banyo yapılmalı ve bakteri oluşumu engellenmelidir. Banyodan sonra cilde nem dengesini sağlaması için doğal nemlendiriciler sürülmelidir. Özellikle cildiniz kuru ve çatlaksa nemlendirici kullanmanız daha faydalı olacaktır. Ayrıca banyoda keselenmek cildin ölü derilerden arınması adına yapılması gereken bir işlemdir.

Banyo dışında vücudunuzu spor yaptıktan sonra da hatırlamalısınız, vücut sıkılaştırıcı ve selülit giderici doğal kremler kullanmak size rahatlık ve ışıltı kazandıracaktır. Gün boyunca cildinizin sağlıklı ve ışıltılı görünmesini sağlamak sadece birkaç dakikanızı alacak işlemlere bağlı, önemli olan sizin bunu yapmaktan memnun olmanız ve vakit ayırabilmeniz.

vücut-bakimi

Cilt bakımı için önemli olan doğal takviye yağlardan kullanmak hem teninizin güzel kokmasına hem de cildinizde oluşan leke çatlak ve selülitler de oldukça önemli faydalar sağlayacaktır. Örneğin kakao yağı ciltteki çatlakları onarmaya yüksek oranda yardımcı olur, badem yağı ışıltı ve canlılık kazandırır cilt tonunu açar, avokado yağı ise cildi güneşin zararlı ışınlarından korur

Yorum Yaz

Yorumunuz Bize Ulaştı.Teşekkür Ederiz.Onaylandıktan Sonra Yayınlanacaktır.
Yorumunuz Gönderilemedi tekrar deneyiniz.