Ürün AVM > Blog > Şifalı Bitkiler > Kırmızı Ginseng Nedir? Kırmızı Kore Ginsengi Faydaları

Kırmızı Ginseng Nedir? Kırmızı Kore Ginsengi Faydaları

kirmizi-kore-ginsengi-kökü

Uzak doğunun mistik ve huzurlu havasını hepimiz biliriz ve hissederiz. Pe ki bu hissiyatın oluşmasında etkili olan nedenler nelerdir? Uzak doğunun huzurlu uzun yıllar sağlıklı yaşayan keşişleri, halkı ve insanları bunu nasıl başarıyor. Düşündüğümüzde varacağımız tek bir sonuç var o da beslenme. İnsan yeyip içtikleri çerçevesinde bakıyor dünyaya. Sağlıklı beslenme de mek kalp kafa ve mide dinginliği demek yani kısaca huzur. Elbette sağlıklı beslenmek her gün et süt yemek değil. Kainatta o kadar çok bilmediğimiz ve mucizevi besin ve gıdalar bulunmaktaki bazen bunu bilmek bile rahat latıcı olabiliyor. Kırmızı Ginseng de bu besinlerden biri Kırmızı Ginseng nedir? Ne işe yarar? Faydaları nelerdir? Biraz daha detaylı bakalım ve Uzak doğudan ayağımıza kadar gelen bu bitki kökü ile yakından tanışalım.

kirmizi-ginseng-faydalari

Ginseng genel itibariyle 3 farklı türü bulunan bir bitki kökü. Sibirya ginsen gi, Amerika ginsengi, Asya Ginsengi. Biz Asya Ginsengi denilen Kırmızı Ko re Ginsengini ele alacağız. Diğer adıyla panax ginsengi de denilen bu besin Güney Kore dağlarının eteklerinde 6 yıl sürecin sonucunda yetişen ve iste nilen kıvama gelen çiçekli bir bitki. Bitkinin öneli kısmı kökleri. Köklerinde bulunan vitamin mineral ve bileşenler senelerce topraktan aldığı organik bileşenleri ve bereketi bünyesinde toplayarak oldukça faydalı bir besin haline geliyor.

kırmızı-ginseng-faydalari

Binlerce yıldır Uzak doğuda alternatif tıpta kullanılan kırmızı ginseng eski Çin tarihinde kralların soylu kimselerin tükettiği bir bitki.Kırmızı ginseng doğada kendiliğinden yetişen bir bitki tarım ilaçları veya gübre ile sonra dan üretilemiyor.

Kırmızı Ginseng Faydaları

-Kırmızı Kore Ginsengi hem ruhen hem de biyolojik olarak arınma enerji ve güç için iyi bir takviye edici gıdadır
-Antioksidan özelliği sayesinde vücudu bakteri enfeksiyon ve ilaç kullanı mından dolayı biriken serbest radikallerden arındırır.
-Stres, yorgunluk ve depresyon gibi ruhsal problemlerin giderilmesine imkan sağlar
-Cinsel sağlık konusunda önemli katkılar sağlar. Erkeklerde testosteron hormonunu artırmaya yardımcı olarak sperm sayısını ve kalitesini artırmaya imkan sağlar
-Cildi güzelleştirir ve pürüzsüz canlı taze bir cilt için olumlu etkileri görülmektedir
-Bağışıklığı güçlendirmeye yardımcıdır hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı vücudu korur

kirmizi-kore-ginsengi-faydalari

Kırmızı Ginseng Nasıl Kullanılır?

Kırmızı ginseng hamile ve yaşlılarda kullanımına dikkat edilmemelidir. Ayrıca takviye edici gıda olarak kullanılmadan önce bir uzmana danışılma sı önerilmektedir.Yüksek dozda alındığında çarpıntı kusma karın ağrısı görülebilmektedir. Bu gibi yan etkilerinin görülmemesi için gereken dozun dışında kullanılmamalıdır.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

kırmızı ginseng ekşi, kırmızı ginseng ekstraktı, kırmızı ginseng ekşi sözlük, kırmızı ginseng eczane, kırmızı ginseng ekstresi, kırmızı ginseng ender saraç, kırmızı kore ginseng ekşi, kırmızı kore ginseng eczane, kırmızı gin seng nerden alınır, kırmızı ginseng faydaları, kırmızı ginseng fiyatı kırmı zı ginseng faydaları ve zararları, kırmızı ginseng fiyat, kırmızı ginseng faydaları uzman tv, kırmızı ginseng faydaları nelerdir, kırmızı kore ginsengi tablet fiyatı, kırmızı kore ginsengi tablet, kırmızı ginseng cinsel faydaları, kırmızı kore ginseng fiyatı, kırmızı ginseng cilde faydaları kore kırmızı ginseng faydaları, güney kore kırmızı ginseng faydaları kore kırmızı ginseng tablet faydaları, kırmızı kore ginseng inin faydaları nelerdir, kırmızı ginseng içeriği, kırmızı ginseng ilaç, kırmızı ginseng izmir kırmızı ginseng istanbul

Yorum Yaz

Yorumunuz Bize Ulaştı.Teşekkür Ederiz.Onaylandıktan Sonra Yayınlanacaktır.
Yorumunuz Gönderilemedi tekrar deneyiniz.